Rekor Kırıldı! Adalet Yürüyüşü 23. Gününde… İstanbul’a Varıldı…

1,846 Toplam Okunma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü İstanbul’da 23. gününde. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler saat 11.50 sularında İstanbul tabelasının önüne geldiler.

 

Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler İstanbul il sınırı tabelasının önünde partililerce karşılandılar. Kılıçdaroğlu burada beyaz güvercin uçurdu. Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada “İstanbul’a giriyoruz. Son derece mutluyum, huzurluyum. Kimsenin burnu kanamadan uzun bir yolculuğu katedip İstanbul’a girmiş olacağız” dedi.

Fotoğraf: Sözcü

Yürüyüşten Önce açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Avrupa Parlementosuna seslenerek, “AB ile ilişkilerin askıya alınması değil daha sağlıklı ve tutarlı sürdürülmesi gerekiyor. Bu konuda umarım bizim adalet arayışımıza da destek vererek Türkiye’ye olan ilişkilerin devamı yönünde karar alırlar. Adalet sadece Türkiye için değil bütün insanlık için geçerli olan bir kavramdır. Avrupa Parlamentosu da adil davranarak Türkiye’ye olan ilişkileri sürdürme yönünde karar alır” şeklinde konuştu.

Fotoğraf: DHA

Adalet Yürüyüşü İstanbul’da 23. gününde Gandi’nin 600 bin adım olan rekorunu kırdı. Kortej İstanbul Maltepe’ye yaklaştıkça ilginin ve kalabalığın da arttığı gözlendi.

Fotoğraf: DHA

 

Yazar admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir