İlk Yerli Bilim Kurgu Dizisi Geliyor: Geçit !

1,924 Toplam Okunma

Son yıllarda televizyon ekranlarında, sık sık karşılaştığımız, rutin haline gelmiş konuları işleyen birçok dizi mevcut. Tabi ki bunların arasında hatırı sayılır çalışmalar da var fakat birbirinin kopyası olmaktan öteye gitmeyi başaramayan birçok proje kitlelere kabak tadı vermeye başladı. Ayrıca bu tür yapımlar oyuncularının gerçek potansiyellerinin ortaya çıkmasını da engelliyor.

Türkiye’nin ilk internet dizisi Fi’nin yayınlanmaya başlamasıyla bir yenilik umudu sarmıştı dört bir yanımızı. Olumlu eleştiriler alan Fi’nin ardından bir yenilik haberi de geçtiğimiz günlerde geldi. Sektörün yeni yapım şirketi BOOM Yapım’ın 20 dakikalık ilk bölümünü çektiği diziden bazı kareler yayınlandı.

Dizinin konusuna ve yayınlanan fotoğraflara geçmeden önce şunu belirtmek gerekir ki bilimkurgu tarzı film ve diziler Türkiye’de yabana atılamaz derecede bir izleyici kitlesine sahip. Fakat kayda değer yerli bir yapımdan söz etmek mümkün değil. Özellikle ABD yapımı olan, çıtayı yükseklere çekmiş, tüm dünyada izleyicisi olan birçok diziden bahsedebiliriz. Velhasıl, bu türde beğenilebilecek bir iş çıkarmak öyle kolay değil. Çünkü izleyici kafası ister istemez kıyaslayacaktır. Dizinin güzel olup olmadığı da illaki görece barındıracaktır fakat ne olursa olsun ilk işin günahı olmaz. Biraz da bunları göz önüne alarak yaklaşmak gerek. Umarız Geçit, Türk izleyicisine hak ettiğini veren bir yapım olur.

 

İşte diziden ilk kareler…

Geçit Dizisi Türkiye'nin İlk Bilim Kurgu Dizisi
Geçit Dizisi
Geçit Dizisi Türkiye'nin İlk Bilim Kurgu Dizisi
Geçit Dizisi
Geçit Dizisi
Geçit Dizisi
Geçit Dizisi
Geçit Dizisi

Yeni sezon yaklaştıkça TV kanallarının yakın takibe alması beklenen dizinin yaratıcı yapımcılığını Hazan Turaçtemur üstleniyor. Oyuncu kadrosuyla ilgili bir bilgi bulunmamakla beraber aşina olmadığımız isimlerin olması muhtemel.  Dizi 100 yıl sonra buzul çağına girmiş olan İstanbul’da geçiyor. Ölümsüzlük peşindeki Tarkinalar adındaki bir grubun yönettiği geleceğe ikiz kardeşini bulmak için giden bir gencin hikayesi anlatılıyor. Temmuz ayında ekranlarda olması beklenen dizinin kanalı ise henüz belli değil.

Diğer dizi içerikleri için tıklayınız.

Yazar admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir