Saygıdeğer Westeros Ahalisi… Game of Thrones Yeni Sezon Yaklaşıyor!

2,099 Toplam Okunma

Dünya çapında ve Türkiye’de milyonlarca takipçisi olan Game of Thrones serisi heyecanı eksik olmayan, bir çırpıda oturup izlemelik 6. sezonunun ardından yaklaşık bir yıl sonra 7. Sezonuyla geliyor.

 

Game of Thrones 6. Sezonda Ne olmuştu?

Game Of Thrones Yaklaşıyor

Her sezon çıtayı biraz daha yükseğe çeken dizi 6. sezonuyla çıtayı artık ulaşılması mevzubahis bile olmayan bir noktaya çıkardı. Her bölümünde ayrı bir heyecanı ve sürükleyiciliği izleyenlere sunan dizinin 9. Bölümü (The Battle of Bastards) ve sezon finali (Light Of The Seven) sevenlerini adete ekrana kilitlemişti.

Kralın Şehri’nde İnanç’a bağlı Yüce Rahip ve müritleri ile Cersei arasındaki gerilim kefaret yürüyüşünün ardından hat safhaya çıkmıştı. Diğer taraftan Margaery Tyrell ve kardeşi Loras da Yüce Rahip tarafından zindanda tutuluyordu. Margaery Tyrell kefaret yürüyüşünü yapacağı esnada Jaime Lannister ve Tyrell ordusu Baelor Septi’nde Yüce Rahip’in karşısına çıkmışlardı. Ardından Kral Tommen İnanç ile işbirliği yaptığını duyurdu. Sezon finalinde ise olanlar oldu ve Loras Tyrell ile birlikte duruşmaya gelmesi beklenen Cersei Baelor Septi’ni “çılgın ateş” ile yakıp kül etti.

Game Of Thrones Yeni Sezon Yaklaşıyor

Winterfell’de Ramsey Bolton, babası, üvey annesi ve üvey kardeşini öldürerek Winterfell’in tek hakimi olmuştu.  5. sezonda öldüğü düşünülen Jon Snow, Red Woman tarafından yeniden hayata döndürülmüştü. Ramsey’nin elinden kurtulup Duvar’a gelen Sansa ile birlikte Jon, Boltonlara karşı savaşma kararı aldılar ve 9. bölümde (The Battle Of Bastards) Jon Snow efsane bir savaş sahnesiyle ha yenildi ha yenilecek derken Sansa’nın Serçeparmak’ın desteği sayesinde getirdiği Vadi’nin Şövalyeleri’nin yardımıyla savaş Starklar’ın lehine kazanılmıştı. Sansa ise Ramsey’den unutulmaz şekilde intikamını almıştı.

Braavos’da, Yüzsüz Adamlara katılmak için canını dişine takan Arya sonunda isyan etti ve kendisinin Arya Stark olduğunu ve Westeros’a döneceğini Jaqen’a söyledi. Westeros’a döndükten sonrası malum… Arya, abisi ve annesinin katili olan Walder Frey ve oğullarını içimizin yağlarını eritecek şekilde öldürmüştü.

Duvarın öte tarafında Bran Stark Üç Gözlü Kuzgun tarafından eğitildi. Geçmişe giderek Ak Gezenler’i, Ormanın Çocukları’nın yarattığını öğrendi. Bran’ın geçmişten öğrendiği en çarpıcı şey ise şüphesiz Jon Snow’un Ned Stark’ın değil Lyanna Stark’ın oğlu olmasıydı.

Meereen’de, Tyrion Lannister, Daenerys Targaryen’in hizmetine girdi ve Lord Varys ile birlikte Westeros’u fethetme planları yaptılar. Daenerys aradığı gemileri, Demir Adaları amcalarının elinden kurtarmak isteyen Greyjoy kardeşler ile işbirliği yaparak elde etti ve ejderhalarla birlikte Westeros’a doğru yelken açtılar.

 

Ve Kış Sonunda Geldi…

Winterfell’e ulaşan beyaz kuzgun kışın sonunda geldiğini haber verdi. Artık saflar net… Bir yanda Kralın Şehri’nin Kraliçesi Cersei, diğer yanda Daenerys Fırtınadadoğan, kuzeyde geçmişiyle ilgili tahminlerden öteye gidemediğimiz Jon Snow ve Sansa. Ve… hepsinin savaşını anlamsız kılan, Kuzey’in ötesinden kış ile birlikte gelen ırk “Ak Gezenler”…

 

Game Of Thrones 7. Sezon Ne Zaman Geliyor?

Geleneksel olarak Nisan- Mayıs aylarında yeni sezonları başlayan dizinin 7. sezonu biraz gecikmeli geliyor.  HBO tarafından yapılan canlı yayınla 16 Temmuz 2017’de izleyenlerle buluşacağı duyurulan 7. sezon diğer sezonların aksine 7 bölümden oluşacak. Sakin olun, dizinin oyuncuları tarafından verilen demeçlerde bu 7 bölümde 10 bölümlük malzeme olacağı söylendi.

Diğer yabancı dizi içerikleri için tıklayınız.

Yazar admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir