Yaz Tatilinde Bir Oturmada İzlemelik Yabancı Diziler…

2,088 Toplam Okunma

Sherlock (2010) IMDB: 9.2

Sherlock Yaz Tatilinde İzlemelik En İyi Yabancı Diziler
Sherlock 

Gizem, aksiyon, gerilim, macera, polisiye… hepsi bir arada! Mark Gatiss tarafından Sir Arthur Conan Doyle’ın aynı adlı romanlarından televizyona uyarlanan İngiltere yapımı dizi… Efsane senaryosu kadar göz kamaştırıcı performanslarıyla başroller Benedict Cumberbatch (Sherlock Holmes) ve Martin Freeman (Doctor John Watson) da unutulmaz etkiler bırakıyor. 3’er bölümlük 4 sezon ve 2 özel bölümden oluşan dizi en az filmi kadar güzel.

 

The Walking Dead (2010-) IMDB: 8.5

Yaz Tatilinde Tek Seferde İzlemelik En İyi Yabancı Diziler
The Walking Dead

Zombiler sarmış insanlığın dört bir yanını… Macera, gerilim bilhassa da zombi severler için vakit kaybetmeden oturup izlenesi bir yapım. Dizi de olaylar nereden geldiği belli olmayan ve bütün insanlığı etkisi altına alacak bir virüsün yayılmasıyla başlıyor. Olaylar Sheriff Rick (Andrew Lincoln), ailesi ve grubunun hayatta kalma mücadelesi çerçevesinde gelişiyor.

 

Person Of Interest (2011-2016) IMDB: 8.5

Yaz Tatilinde Bir Oturmada İzlemelik Yabancı Diziler
Person Of İnterest

Bilişim tutkunları ve aynı zamanda macera, aksiyon sevenler için bir çırpıda izlenecek bir dizi. Eski Ajan John Reese (James Caviezel) ve varlıklı bir bilgisayar programcısı olan Harold Finch’in (Michael Emerson) çeşitli maceralar yaşayarak kurtardığı hayatlar konu ediliyor. Tehlikede olan hayatları nerden biliyorlar sorusuna gelince… Harold tarafından programlanan ve sizi her saniye izleyen “machine” adındaki bir yapay zeka sayesinde.

 

Game Of Thrones (2011-) IMDB: 9.5

Yaz Tatilinde Bir Oturmada İzlemelik Yabancı Diziler.
Game Of Thrones

Tüm zamanların en çok izlenen dizilerinin belki de başında gelen efsaneler ötesi fantastik bir yapım. George R. R. Martin’in ‘epik fantezi’ serisi olan Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanan dizi adını serinin ilk kitabından almaktadır. Oyuncu kadrosuyla da efsaneler arasına girmiş olan dizi 9 asil ailenin efsanevi Westeros ve King’s Landing için verdikleri savaşı ve bu arada da Kuzey’in derinliklerinden korku ve ölüm getiren unutulmuş bir ırkın kış ile birlikte gelmesini konu ediyor.  Dizinin heyecanla beklenen yeni sezonu 16 Temmuz 2017 itibariyle sevenleriyle buluşacak

 

Black Mirror (2011-) IMDB: 8.9

Yaz Tatilinde Bir Oturmada İzlemelik Yabancı Diziler
Black Mirror

Son olarak klasikleşmiş türlerin dışına çıkmak isteyen izleyicilere hitaben Black Mirror… Drama, Macera, hiciv, bilim kurgu tarzında olan İngiliz yapımı dizi günümüz sosyal ve teknolojik dünyasına yönelik getirdiği eleştirileri bilim kurgunun nimetlerinden faydalanarak izleyenlerine sunuyor.

Diğer dizi içeriklerine ulaşmak için tıklayınız.

Yazar admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir