O Pilot Konuştu…

1,697 Toplam Okunma

Dün akşam meydana gelen yağış esnasında İstanbul-Ercan seferini yapan uçağın burnu ve kokpit camı hasar almıştı. Atatürk Havalimanı’na iniş yapan uçağın o görüntüleri aprondan görüntülendi görüntüleri Aprondan görüntülendi.
Ukraynalı kaptan pilotu uçağı nasıl indirdiğini yazılı bir açıklama ile anlattı…

Kaptan pilot Oleksandr Akopov, “4000 feet’de seyrederken bizim de uçağımızın burun kısmı ve kokpit camları hasarlandı. Bu sebeple iniş yapma kararı aldık. İniş esnasında yan camdan pisti görmek için uçağı yan yatırdık. Bilinçli yapılan bu hareket sonrası iyi bir koordinasyonla piste güvenli iniş yaptık” dedi.

İşte Aprondan Çekilen Görüntü…

Yaşanan olaya ilişkin bugün Atlasglobal Hava Yolları bir açıklama yaparak inişin nasıl gerçekleştiğini bildirdi.

27 Temmuz tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 18:10’de IST/ECN seferimizi yapan Airbus A320 tipi uçağımız kalkıştan bir süre sonra 4000 feet’e yükseldiği sırada İstanbul’da başlayan yoğun dolu yağışından etkilenmiştir. Dolu fırtınası sırasında uçağımızın burun kısmı ve ön camlarının zarar görmesi nedeniyle kaptan pilotumuz Atatürk Havalimanı’na geri dönme kararı almıştır. Pilotlarımızın deneyimi ve soğukkanlılığı sayesinde iniş başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. İnişten sonra uçağımız bakıma alınmış, 121 yolcusu ve 6 mürettebat farklı bir uçağa aktarılarak Kıbrıs Ercan Havalimanı’na gönderilmiştir.

 

Yazar admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir