Barış Akarsu Unutulmadı! Özledik…

1,840 Toplam Okunma

Genç yaşta hayatını kaybeden sanatçı Barış Akarsu’yu sevenleri doğum gününde unutmadı. 28 yaşında hayata veda eden Barış Akarsu‘ya özlemlerini dile getirmek isteyen binlerce insan sosyal platformlarda #BarışAkarsu hastagıyla ünlü sanatçıyı andılar.

 

 

Müziğe olan tutkusu küçük yaşlarda başlamıştı Barış’ın. Memleketi Amasra’ya gelen müzisyenlerden etkilenerek klavye, gitar ve mızıka çalmaya başlaması müzikle ilk tanışmasıydı. Çeşitli yerlerde amatör müzisyenlik, animatörlük, garsonluk yaptı. Hayatının dönüm noktası olan tarih ise 2004’ün Temmuz ayıydı.

 

 

O dönemde ATV’de yayınlanan Akademi Türkiye adlı ses yarışmasına katılan Barış Akarsu 2004 Temmuz’unda yarışmayı birincilikle bitirdi. Yarışmadan sonra İstanbul’a yerleşerek müzik çalışmalarına devam etti. Birinciliğinin ardından ilk albümünü çıkarmasına kadar olan süre zarfında Türkiye’nin dört bir yanında 200’ü aşkın konser vererek genç yaşında çoğu insanın gönlünde taht kurdu.

 

 

Kaza haberi Barış’ın doğumgünü olan 29 Haziran 2007 akşamında Bodrum’dan geldi. Otomobilde bulunan Zeynep Koçak (24) ve Nalan Kahraman (37) olay yerinde hayatını kaybetti. Barış Akarsu ise hastaneye kalbi durmuş olarak getirilmişti fakat acil serviste kalbi yeniden çalıştırılmıştı. Dualar onunlaydı fakat  4 Temmuz 2007 günü 5 günlük yoğun bakım sürecinin ardından hayata gözlerini yumdu. Üzerinde çalıştığı albümünü ve herkesin severek izlediği Yalancı Yarim dizisini yarım bırakarak…

 

 

Yazar admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir