Adalet Yürüyüşü’nde 17. Gün… 20 Bin Kişilik Kortej…

1,960 Toplam Okunma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara Güvenpark’tan İstanbul’a başlattığı yürüyüş 17. gününde. Yürüyüşe katılanların sayısının 20 bine dayandığı ifade ediliyor.

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından başlattığı Adalet Yürüyüşü bugün 17. gününde. Yürüyüş 17. gününde Sakarya Kızılcıkorman mevkiinden başladı.

 

Fotoğraf: İHA

Yürüyüş öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, “Bugün aynı zamanda çevre günü, doğa günü. Allah’ın yarattığı kainatın kendi içinde bir dengesi ve bir adaleti vardır. Bu adaleti ve dengeyi bozan da maalesef insanoğludur. Biz isteriz ki adalet duygusu 7’den 70’e herkes tarafından kabul edilsin.” şeklinde konuştu.

 

Fotoğraf: DHA

Yürüyüşe bugün eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, 17 baroya üye 300 avukat ve bazı taraftar grupları da katıldı. Yürüyüş esnasında 1100 metrelik Türk Bayrağı açıldı. Sözcü’nün haberine göre CHP’li Mahmut Tanal sayının yaklaşık 20 bin kişi olduğunu ifade etti. Kortejin uzunluğu ise yaklaşık 7 kilometre.

 

Diğer haber içerikleri için tıklayınız.

Yazar admin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir