Bütün Stresinizi Alacak Mutluluk Veren 7 Film Önerisi

2,083 Toplam Okunma

Bazı filmler vardır izleyip bitirdiğinizde, “Oh be! Şuan tam da ihtiyacım olan şey buydu” dedirtir. Oyuncusuyla,  müzikleri ve senaryosuyla sizi bir anlığına da olsa günlük hayatınızın stresinden, yorgunluğundan ve mutsuzluğundan alıkoyacak efsane filmleri sizler için derledik. Bir film seçin, koltuğunuza yaslanın ve keyfini çıkarın!

 

Forrest Gump (1994)

IMDB: 8.8

1994 yapımı epik, romantik, komedi-drama dalında bir film olan Forrest Gump, 1986 yılında Winston Groom tarafından aynı adla yayımlanan romandan esinlenerek sinemaya uyarlanmıştır. Zeki olmamakla birlikte kaza eseri birçok ünlü isimle tanışan Forrest Gump isimli genç adam Jenny adında bir kıza aşık olur. Gump, tesadüfi olarak Vietnam Savaşına katılır ve farkında bile olmadan Amerikan tarihinin önemli olaylarında rol alır.

 

Küçük Gün Işığım / Little Miss Sunshine (2006)

IMDB: 7.8

Sıradan bir aile olan Hoover ailesi kızları Olive’in güzellik yarışmasına katılma hayalini gerçekleştirmek için ülkenin diğer yakasına doğru yola çıkarlar. Eski bir minisbüle yola çıkan ve sıradan olmalarına rağmen birbirlerinden zıt özelliklere sahip aile üyeleri yolda aile olmayı tekrar öğreneceklerdir.

 

Amelie (2001)

IMDB: 8.4

Diğer bir Film Önerisi defalarca izlemiş olsanız da her izlediğinizde aynı etkiyi bırakacak, aynı mutluluğu verecek bir film. Müthiş yaşama sevinci ile Amelie çevresindeki herkese kendi masum adalet anlayışı çerçevesinde yardım etmeye çalışıyor. Etrafındaki insanların sorunlarını farkettirmeden çözmeye çalışan Amelie eminiz ki filmi tekrardan izlemenize sebep olacak.

 

Chocolat / Çikolata  (2001)

Küçük bir Fransız kasabasında, kasabanın sert toplum kurallarına kafa tutan bir kadın ve kızı küçük bir çikolata mağazası açarlar. Söz konusu çikolata olunca kasaba sakinleri yıllardır gizli kalmış olan tutkularını, aşklarını, heyecanlarını bu mağaza sayesinde keşfederler. Filmin sonunda kendinizi tam bir umursamazlık ve haz insanı hissedeceksiniz.

Neşeli Günler (1978)

Listenin belki de sizi en çok neşelendirecek filmi Neşeli Günler çünkü içimizden hikayelerle dolu. Kazım Efendi ve Saadet Hanım küçük bir turşu dükkanı işletirler. 6 çocukları vardır ve yıllarca birbirlerinden ayrı kalırlar. Kardeşler birbirlerinden ayrı büyürler hatta farkında bile olmadan aynı kız için kavga ederler. Sonunda bir araya gelen kardeşler anne babalarını barıştırmanın yollarını ararlar. Ayrıca ünlü “Atma ziya!” deyişi Münir Özkul’un bu filmdeki bir repliğidir.

 

 Singin’ in the Rain / Yağmur Altında (1952)

IMDB: 8.3

Don Lockwood, sonunda beyazperdenin en çok aranan ismi olmuştur. Geldiği noktada yeri tartışılmaz olan Lockwood’un kendine olan güvenini kıracak tek isim ise bütün aktörleri tek tek geri çeviren Kathy Selden olacaktır. Zorlukların üstesinden tek tek gelen Don, Kathy’ye aşık olacaktır. Fakat bu arada seksi ve bencil Lina Lamont, Don’u kendisi için istemektedir.

 

3 Idiots / 3 Aptal (2009) 

IMDB: 8.4

Son öneri Bollywood yapımı… Rancho Chanchad, Farhan Qureshi ve Raju Rastog adalarındaki üç arkadaş Hindistan’ın en iyi mühendislik okuluna giderler. Rancho Chanchad (Aamir Khan) zeki ve yetenekli bir mühendistir. Gel gör ki okulun sert kurallarıyla tanınan müdürünün kızına aşık olur. Üç arkadaş okuldan mezun olduktan yıllar sonra, Farhan ve Raju, Rancho’yu aramak için yollara düşerler. Onu bulduklarında ise şaşırtıcı ve mutlu bir son izleyenleri beklemektedir. Eğitim sistemine ve ezber mantığına yönelik sert ve eğlenceli eleştirileriyle 3 Aptal, kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım.

Yazar admin

1 Yorum “Bütün Stresinizi Alacak Mutluluk Veren 7 Film Önerisi

    Gunsoy

    (23 Haziran 2017 - 22:33)

    Forest gump tavsiye ederim….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir